Arkadiusz Niemirski w suwalskiej bibliotece

Dodano: 14 grudnia 2017

Zapraszamy w środę, 20 grudnia, o godz. 17:00 na spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim – autorem książek dla młodzieży i dorosłych.

Arkadiusz Niemirski w 2000 r. zadebiutował powieścią “Pan Samochodzik i skarby wikingów”.Do 2006 wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów. W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa OSSOLINEUM ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży “Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku zbiór opowiadań kryminalnych “Zbrodnia prawie doskonała”. “Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: “Pojedynek detektywów” i “Testament bibliofila” z nowym zakończeniem (“Skrzat”). “Dziennik grzesznika” (2016) i “Pasztetowe wakacje” (2017) to jego najnowsze tomy.

W latach osiemdziesiątych autor pisał skecze satyryczne oraz występował na estradzie w kabarecie pod nazwą “kabaret i…”, który założył z kolegą Darkiem Olakiem jeszcze w czasach licealnych; ostatni profesjonalny występ miał miejsce w Siedlcach w 1991 (wspólnie z J. Filarem). Przez kilka lat współpracował z III Programem Polskiego Radia (gościnnie w audycjach rozrywkowych kabaretu DŁUGI: “To się nadaje” i “Móżdżek po polsku”). Dlatego spotkanie w bibliotece będzie miało charakter satyryczny, na koniec zaplanowano krótki występ kabaretowy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kategorie: Aktualności

Góra