„Książka z Kluczem”

Dodano: 7 stycznia 2019

7 stycznia obchodzimy Światowy dzień dziwaka. Zapoczątkował je profesor psychologii społecznej na uniwersytecie Stanforda w Kalifornii, Philip Zimbardo. Pewnego dnia poprosił swoich studentów, aby ubrali się w dziwaczne stroje i głupio się zachowywali. Sam także przebrał się w sukienkę, pomalował usta szminką, nałożył perukę i prowadził wykłady. Ponoć ten eksperyment przyniósł zaskakujące rezultaty…

Postanowiliśmy, że nasza biblioteka uczci święto dziwaka, proponując czytelnikom książki z dziwnymi tytułami. I choć brzmią one dziwnie, ekscentrycznie, czasami niedorzecznie, to zapewniamy, że książki są naprawdę warte przeczytania. Na liście znalazły się pozycje tak znamienitych autorów jak Gabriel Garcia Marquez czy Agatha Christie, zaś autorów polskich reprezentują Olga Tokarczuk, Tadeusz Konwicki czy też Stanisław Lem.

 

Aby wypożyczyć jedną z pozycji, szukaj oznaczonej półki „Książka z kluczem” znajdującej się w Wypożyczalni dla Dorosłych oraz w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży (ul. E. Plater 33A).O szczegóły zapytaj bibliotekarza.

 

Kategorie: Aktualności

Góra