Spotkania z pisarzami

Dodano: 19 czerwca 2017

Ruszyła „Scena Literatury Dziecięcej” w naszej bibliotece. W czerwcu Suwałki odwiedziły trzy autorki literatury dziecięcej i młodzieżowej: Agata Włodarczyk-Bucharowska, Roksana Jędrzejewska – Wróbel oraz Joanna Olech.

Suwalczanka Agata Włodarczyk – Bucharowska opowiedziała dzieciom o swojej najnowszej książce „PSYgoda na czterech łapach”. Opowieść o dalekich podróżach z psem, prezentacja zdjęć i ilustracji do książki wzbudziły duże zaciekawienie uczestników. Specjalnym gościem spotkania była suczka Diuna.

Pisarką, która spotkała się z dziećmi w suwalskiej bibliotece, była również Roksana Jędrzejewska -Wróbel – autorka wielu książek dla dzieci m. in. serii o ryjówce Florce, znanej również z serialu animowanego. Podczas zabawy pisarka opowiedziała, w jaki sposób powstaje współczesna książka. Uczestnicy wysłuchali fragmentu „Florki. Z pamiętnika ryjówki” czytanego przez autorkę.

Ostatnie czerwcowe spotkanie poprowadziła niezwykle charyzmatyczna Joanna Olech. Nie sposób nie znać serii książek jej autorstwa. Mimo iż „Dynastia Miziołków” znajdowała się w kanonie lektur szkolnych, była książką bardzo lubianą i często wypożyczaną przez najmłodszych czytelników naszej biblioteki. Podczas spotkania „na gorąco” powstawały ilustracje do opowieści uczestników.

We wszystkich spotkaniach wzięło udział prawie 250 uczniów suwalskich szkół i powiatu suwalskiego.

Wydarzenia zorganizowano w ramach realizacji zadania „Scena Literatury Dziecięcej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kategorie: Aktualności

Góra