Spotkanie autorskie

Dodano: 18 grudnia 2018

27 grudnia zapraszamy na spotkanie „Dzień z życia rysownika komiksowego” z Karolem KRL Kalinowskim.

Tworzysz komiksy, a może dopiero się do tego przymierzasz?

Podczas spotkania dowiesz się w jaki sposób pracują zawodowi rysownicy; jakich metod, narzędzi, a czasami sztuczek używają by powstał komiksowy album.

Warsztaty będą połączeniem nauki z graficzną zabawą, bo choć tworzenie komiksów bywa pracą, to jest to praca, która na każdym kroku przypomina o naszym wewnętrznym dziecku.

Wcielmy się w rysowników, którzy będą musieli zmierzyć się z rozpisanym scenariuszem komiksowym. Wspólnie postaramy się zilustrować coś, co na pierwszy rzut oka jest nie do zilustrowania. Przy okazji poznamy trochę tajemnic perspektywy, skrótów graficznych, kompozycji

czy cieniowania. Brzmi poważnie – ale to tylko przy okazji.

Warsztaty i spotkanie z autorem odbędą się w czwartek, 27 grudnia 2018 r. o godz. 12:00. Wstęp wolny.

Wiek uczestników: 8-14 lat

Karol Kalinowski – ur. w Suwałkach. Magister sztuki, twórca komiksów, ilustrator. Autor „Ligi Obrońców Planety Ziemia”, „Yoel: Święty Smok i Jerzy”, „Łauma” i „Kościsko”. Zaprojektował jeden z suwalskich murali przy ul. Noniewicza 81. Mieszka w Olsztynie gdzie oficjalnie jest starszym bibliotekarzem.

Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zgłoszenia w Oddziale dla Dzieci (osobiście lub telefonicznie – 87 5656246 wew. 17 lub 18)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie „Dobry adres to biblioteka” jest współfinansowane przez Miasto Suwałki.

     

Kategorie: Aktualności

Góra