„Ze starej szafy” – prezentacje o najstarszych zbiorach naszej Biblioteki

Dodano: 9 października 2014

Najcenniejszą część zbiorów Biblioteki Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach stanowią cymelia. Aktualnie zbiory Biblioteki, z tzw. „starej szafy” to około 500 pozycji inwentarzowych. Są to stare druki (czyli wydane od 2 poł. XV w. do r. 1800), książki wydane w XIX wieku oraz dzieła, które ukazały się na rynku wydawniczym do 1945 r. Znaczna część tego księgozbioru znalazła się w zasobach naszej Biblioteki dzięki darom indywidualnych ofiarodawców, jak również zakupom antykwarycznym i aukcyjnym. Cymelia są udostępniane w Czytelni Książek. Szczegółowe informacje są dostępne w katalogu on-line Biblioteki (cymelia oznaczone są sygnaturą G.Z. czyli Gabinet Zbiorów).
Biblioteka Publiczna w Suwałkach od lat gromadzi też pierwsze wydania utworów Marii Konopnickiej oraz materiały związane z osobą swojej patronki, a także stara się pozyskać najwartościowsze wydawnictwa o charakterze regionalnym, zarówno te ukazujące się obecnie, jak również starsze wydania regionaliów.

Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia przygotowanych przez bibliotekarzy 2 prezentacji najstarszych zbiorów Biblioteki Publicznej w Suwałkach  zamieszczonych na stronie w dziale Czytelnia Książek.

0-page-001

Kategorie: Aktualności

Góra