Żywa Biblioteka

Dodano: 7 maja 2018

W sobotę, 19 maja 2018 r. w godz. 15:00-18:00 Biblioteka Publiczna w Suwałkach zaprasza na kolejną edycję „Żywej Biblioteki”. 

„Żywa Biblioteka” to jednodniowa akcja, która polega na rozmowie „w cztery oczy” z przedstawicielami grup spotykających się ze stereotypami, uprzedzeniami i dyskryminacją. W tym dniu to ludzie są „Książkami”, a „Czytelnik” może czytać w nich jak w otwartej księdze w myśl zasady, że nie ocenia się książki po okładce. Główną ideą akcji jest popularyzowanie wartości tj.: otwartość, różnorodność i prawa człowieka.
„Żywe Książki” to osoby reprezentujące grupy społeczne obarczone stereotypami oraz narażone na wykluczenie i dyskryminację, które poprzez osobistą rozmowę z Czytelnikiem propagują otwartość, szacunek dla drugiego człowieka i różnorodność.

Podczas tej edycji Żywej Biblioteki w Suwałkach można będzie porozmawiać z następującymi tytułami: Ateista/Ateistka, Bankrut-biznesmen, Osoba chorująca na stwardnienie rozsiane, Osoba chorująca na anoreksję, Osoba homoseksualna, Trzeźwy Alkoholik.

Kategorie: Aktualności

Góra