„Żywa Biblioteka” w Suwałkach

Dodano: 2 grudnia 2014

 „Żywa Biblioteka” będzie czynna tylko w sobotę 13 grudnia w  godzinach 14.00-19.00.

„Żywa Biblioteka” to jednodniowa akcja społeczno-edukacyjna, organizowana przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach już po raz drugi.

„Żywa Biblioteka” to szansa spotkania i dialogu osób, które są gotowe stawiać trudne pytania (Czytelnicy) oraz tych, które są na tyle odważne, aby na nie odpowiedzieć („Żywe Książki”) osoby z góry stawiane poza nawias ze względu na ich przeszłość, chorobę, poglądy, wygląd itp. „Żywa Biblioteka” to możliwość dyskusji z autentyczną osobą o sprawach, których na ogół nie poruszamy.  Rozmowa jest początkiem poszukiwania informacji, pozwala obalić stereotyp.

ZASADY KORZYSTANIA Z ŻYWEJ BIBLIOTEKI:

1. Czytelnikom zostanie udostępniony „Katalog Żywych Książek”, zawierający krótki opis osób, z którymi można się będzie spotkać. Czytelnicy „wypożyczają” konkretną „Książkę” na określoną godzinę.

2. Warunkiem korzystania z Żywej Biblioteki jest posiadanie specjalnej Karty Czytelnika, którą wydajemy w dniu akcji.

3.Czytelnik wybiera „Książkę” i może rozmawiać z nią nie dłużej niż 30 minut.

4. Książki należy szanować. Każda z nich jest dostępna tylko w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu.

5. Jedyną formą lektury i sposobem „przewracania kolejnych stron” są elegancko sformułowane pytania. Książka nie ma obowiązku udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania.

6. Książka ma prawo przerwać rozmowę w każdym momencie lub odmówić odpowiedzi. Prawo Książki do odmowy odpowiedzi należy taktownie uszanować.

7. Obowiązuje zasada poufności informacji udzielanych przez Żywe Książki i przez Czytelników.

 

WŚRÓD ŻYWYCH KSIĄŻEK BĘDĄ:

weganin, wegetarianin, muzułmanka, były narkoman, niepijący alkoholik, osoba chora na raka, ateista-apostata, osoba chora na schizofrenię, były więzień, samotny ojciec, Tatar i inni

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dyskusją na trudne tematy.

HL_logo_blackSONY DSC

HL_logo_black

Do pobrania:

Regulamin „Żywej Biblioteki” 2014

HL_logo_black

Kategorie: Aktualności

Góra