Noszenie jest piękne!

Dodano: 17 stycznia 2020

23 stycznia 2020 r., godz. 17:00 – otwarcie wystawy zachustowanych portretów rodzinnych „Noszenie jest piękne!” w bibliotece przy ul. E. Plater 33A, Sala im. J. Towarnickiej. Wstęp wolny.

Wystawa jest uwieńczeniem inicjatywy realizowanej przez stowarzyszenie Komitywa – „Noszenie jest piękne!”. Wystawa przedstawia 11 rodzin noszących swoje dzieci w chustach. Inicjatywa ma na celu szerzenie wiedzy na temat noszenia dzieci w chustach i rodzicielstwa bliskości oraz promowanie chustonoszenia. Portrety zachustowanych rodziców pokazują, że noszenie dzieci w chustach jest piękne i naturalne. Chusta to sposób, żeby być ze swoim dzieckiem jeszcze bliżej! Bliżej dziecka, bliżej macierzyństwa i bliżej natury. Noszenie jest piękne! Fotografie wykonała Basia Kwiatkowska.

Stowarzyszenie KOMITYWA to wspólnota mam, rodziców z Suwałk. Stowarzyszenie prowadzi Suwalski Klub Rodziców oraz Suwalską Bibliotekę Chust i Nosideł. Klub Rodziców to przestrzeń stworzona do zabawy i odpoczynku dla rodziców oczekujących dziecka oraz rodziców z małymi dziećmi. W Klubie odbywają się rozwijające warsztaty dla rodziców oraz zabawy rozwijające, niedyrektywne i podążające za potrzebami dzieci, zachęcające do poznawania świata wszystkimi zmysłami, a także umożliwiają maluchom kontakt z innymi dziećmi jako wartość samą w sobie.

Po spotkaniu będzie możliwość umówienia się na indywidualne konsultacje dot. chustonoszenia i przymierzenie chusty. Zapraszamy!

Kategorie: Aktualności

Góra