Wystawa

Dodano: 24 kwietnia 2019

Zapraszamy na wystawę „Kamishibai według Marty Taraszkiewicz”, na której zaprezentowano dwie opowieści: „W Czarnej Hańczy” i „Pracownia snów”. Wystawę będzie można obejrzeć do końca maja.

„W Czarnej Hańczy” – pierwsza opowieść kamishibai z ilustracjami Marty Taraszkiewicz i tekstem Zbigniewa Tobolskiego powstała w 2017 roku z inicjatywy Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W 2018 roku ukazała się w wydawnictwie Kreatibaj.

„Pracownia snów” to bajka o malarce Marii Anto z ilustracjami Marty Taraszkiewicz  oraz z tekstem Marii Szczycińskiej i Uli Ziober. Opowieść została wydana w 2018 roku przez Stowarzyszenie Zielona Grupa w cyklu „Sztukmistrzynie” – historie kamishibai o niezwykłych polskich artystkach.

Marta Taraszkiewicz urodziła się w 1987 roku w Suwałkach. W 2012 roku ukończyła studia na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2010 roku uczestniczyła w Programie Erasmus w Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Na co dzień pracuje z dziećmi, zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym i ilustracją. Uczestniczy w lokalnych oraz zagranicznych projektach twórczych, konkursach, plenerach oraz wystawach. Więcej na www.martataraszkiewicz.pl

Kategorie: Aktualności

Góra