Oddział dla Dzieci

wypnaj3

Oddział dla Dzieci oferuje bardzo bogatą ofertę publikacji dla dzieci i młodzieży. Można znaleźć tu tradycyjne wydawnictwa książkowe jak również książki zabawki. Wypożyczalnia dla Najmłodszych wprowadza dzieci w świat książek również dzięki odpowiedniemu wyposażeniu. Gry planszowe, zabawki, basen z plastikowymi kuleczkami sprawiają, że dzieci chętnie przybywają do biblioteki nie tylko już po to, by wypożyczyć książkę. PRACOWNIA „SMYKAŁKA” (dawna Czytelnia dla Dzieci) w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach (ul. Emilii Plater 33A) korzysta z nowoczesnych osiągnięć technologii informatycznych w celach edukacyjnych. Zajęcia w Pracowni „Smykałka” są przeznaczone dla grup zorganizowanych (wtorek – piątek): szkół, przedszkoli i świetlic (wg zapotrzebowania) oraz indywidualnych uczestników (popołudnia w godzinach od 16.00 do 17.30 i soboty od 9.00 do 14.30). Z oferty Pracowni „Smykałka” mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale także osoby dorosłe zainteresowane kursami językowymi. Zajęcia sobotnie są propozycją integrowania rodziny wokół wspólnej zabawy i nauki. UWAGA! DZIECI PONIŻEJ 6 ROKU ŻYCIA MOGĄ KORZYSTAĆ Z PRACOWNI „SMYKAŁKA” WYŁĄCZNIE POD OPIEKĄ RODZICA LUB PEŁNOLETNIEGO OPIEKUNA. PRACOWNIA KREATYWNOŚCI KLOCKÓW Celem zajęć prowadzonych w tej pracowni jest rozwijanie aktywności twórczej i umiejętności pracy grupowej. Adresatami zajęć są dzieci w wieku 2 – 12 lat. Do wyposażenia tej pracowni należą: klocki w zestawach tematycznych pozwalające na kreatywne budowanie, zestawy zawierające klocki o różnych rozmiarach i kolorach oraz figurki ludzi, kółka, podwozia, zwierzątka, elementy maszyn i urządzeń. Dodatkowym narzędziem jest konsola gier wideo.

PRACOWNIA SZTUKI Celem zajęć jest pobudzanie wyobraźni, kreatywności, zainteresowania projektowaniem graficznym. Podczas spotkań uczestnicy poznają sztukę, grafikę komputerową i animację, uczą się prostych technik filmowych. Program skierowany jest do dzieci w wieku 6-12 lat. Wyposażenie pracowni stanowią tablety, statywy, projektor multimedialny z ekranem, drukarki do zdjęć. Uczestnicy zajęć muzycznych będą poznawać świat muzyki i instrumentów muzycznych. Oprogramowanie dostosowane jest do działań w obszarze muzyki, tworzenia, nagrywania, przetwarzania i obróbki dźwięku.

PRACOWNIA ROBOTYKI to świat sterowanych komputerowo robotów, modeli samochodów, różnych urządzeń i konstrukcji do samodzielnego wykonania z plastikowych klocków. Celem zajęć w pracowni robotyki jest realizacja prostych i złożonych zadań projektowych i inżyniersko-technicznych. Zajęcia rozwijają umiejętności rozwiązywania problemów, umożliwiają poznanie zasad konstruowania mechanizmów, naukę podstaw programowania robotów. Pracownia ma umożliwiać projektowanie i budowę robotów z wykorzystaniem silników, czujników, przekładni, kół, osi i innych technicznych składników. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat .

Kawiarenka internetowa czynna od wtorku do piątku w godz. od 13.00 do 16.00. „Ameryka w twojej bibliotece” (Pracownia „Smykałka”) to program Ambasady Amerykańskiej w Warszawie i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizowany przez biblioteki publiczne w Polsce. Jego celem jest przekazywanie informacji i materiałów na temat Stanów Zjednoczonych. ANGIELSKOJĘZYCZNE KSIĄŻKI – na początek ponad sto tytułów książek dla czytelników w różnym wieku. „Ameryka w twojej bibliotece” to między innymi encyklopedie, słowniki, monografie, omówienia i streszczenia z zakresu historii, kultury, geografii, polityki, socjologii i literatury Stanów Zjednoczonych. BAZY DANYCH – „Ameryka w twojej bibliotece” to dostęp do ponad trzydziestu komercyjnych baz danych, zawierających artykuły z czasopism, książki elektroniczne, encyklopedie dla dzieci i dorosłych, informacje w postaci plików tekstowych, plików audio i video oraz zdjęć, na temat nauki, technologii, biznesu, literatury, spraw bieżących i raportów z posiedzeń Kongresu oraz szereg materiałów do nauki języka angielskiego (w tym materiałów dydaktycznych dla nauczycieli tego języka). Więcej informacji o zawartości poszczególnych baz na stronie: http://elibraryusa.state.gov/resources.html