SOWA

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach jest prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze.

Telefon kontaktowy 572 920 432.
E-mail: sowa@bpsuwalki.pl
Zapraszamy w godzinach
wtorek-piątek 9.00, 11.30, 14.00.
W soboty w godzinach 10.00-12.00; 13.00-15.00.

 

Formularz do zapisów dla grup 


Formularz dla osób indywidualnych

Cennik obowiązujący od 1 września 2023

REGULAMIN SOWA SUWAŁKI


Sobotnie warsztaty familijne: „Świąteczna kula śnieżna”.

9 i 16 grudnia zapraszamy na tematyczne zajęcia w ramach sobotnich warsztatów familijnych.

Piękne, kolorowe, świąteczne śnieżne kule!
Chcielibyście zrobić je własnoręcznie? Podczas grudniowych warsztatów stworzymy taką ozdobę, a każdy uczestnik umieści w niej elementy, które kojarzą się ze świętami np. choinki, bałwanki, Mikołaje.
Z pewnością uda Wam się stworzyć najpiękniejsze kule, które z dumą zaprezentujecie na półkach i komodach w Waszych domach.  Podczas warsztatów będziecie mogli również zmierzyć się ze świątecznymi zagadkami i grą z kodami QR więc zabierzcie ze sobą telefony.

WSTĘP 20 zł/ os. (na warsztaty nie obowiązują zniżki).
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 6 r.ż wraz z opiekunem.
Czas trwania zajęć – 2 godz. 

Limit miejsc wyczerpany

Zajęcia odbędą się w SOWA, Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności przy ul. Innowacyjnej 1 w budynku Parku Naukowo-Technologicznego.

 


Co to jest SOWA Suwałki?


Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni pełnej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki.

Wystawa składa się z 15 angażujących eksponatów/urządzeń a Majsternia składa się z 2 dużych eksponatów oraz zestawów zawierających instrukcję do wykonania zadania i pudełko z potrzebnymi materiałami. Zadania ukazują zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.

SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez doświadczenie.

Cennik SOWA Suwałki obowiązujący od 1 września

Ekspozycja składa się z:

Wystawy– to piętnaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Majsterni – to przestrzeń, w której znajdują się zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

REGULAMIN SOWA SUWAŁKI

Inicjatywa „SOWA  Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 20212025.