SOWA

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach jest prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Znajduje się w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze.


Telefon kontaktowy 572 920 432.
E-mail: sowa@bpsuwalki.pl
Zapraszamy w godzinach
wtorek-piątek 9.00, 11.30, 14.00.
W soboty w godzinach 10.00-12.00; 13.00-15.00.

Formularz do zapisów dla grup FORMULARZ
Formularz dla osób indywidualnych

Cennik obowiązujący od 1 września 2023

REGULAMIN SOWA SUWAŁKI


Warsztaty w SOWA Ile gwiazd jest na niebie?

Stwórz własną galaktykę! Zapraszamy całe rodziny na warsztaty w SOWA Suwałki przy ul. Innowacyjnej 1.

Podczas warsztatów Ile gwiazd jest na niebie?  w SOWA Suwałki dowiemy się czy gwiazdy można policzyć, poznamy popularne gwiazdozbiory, czego używa się do ich obserwacji, w jaki sposób obserwowano je kiedyś, a jak robi się to dziś.
Zapraszamy 16 września na godz. 10.00 do SOWA Suwałki!
Obowiązują zgłoszenia. BRAK MIEJSC


Co to jest SOWA Suwałki?


Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii, matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Wystawa składa się z 15 angażujących eksponatów a Majsternia składa się z 2 dużych eksponatów oraz zestawów zawierających instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.

Uzupełnieniem Inicjatywy SOWA jest Majsternia czyli miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, przekona się, że „myśli lepiej, niż myśli”.

Cennik SOWA Suwałki obowiązujący od 1 września

Ekspozycja składa się z:

Wystawy– to piętnaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Majsterni – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

REGULAMIN SOWA SUWAŁKI

Inicjatywa „SOWA  Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 20212025.


Góra