Spektakl dla dzieci „Bahar znaczy wiosna”

Dodano: 10 listopada 2017

Zapraszamy dzieci (wiek: 6+) na spektakl „Bahar znaczy wiosna” w wykonaniu opowiadaczy z Grupy Studnia O. w poniedziałek, 20 listopada 2017 r. o godz. 17:00w naszej bibliotece. Wstęp wolny.

Przy muzyce wykonywanej przez Sebastiana Wielądka opowiadać będzie Agnieszka Aysen Kaim, autorka książki „Bahar znaczy Wiosna”, nagrodzonej III Nagrodą Polskiej Sekcji IBBY – „Książka Roku 2016”w kategorii literackiej.

„Bahar znaczy wiosna” to opowieść na motywach wspomnianej książki, która jest przedstawiona w formie opowiadania na żywo w języku polskim ze wstawkami wokalnymi w języku tureckim i polskim, z akompaniamentem muzycznym orientalnym i polskim. Opowieść jest interaktywna, dzieci i młodzież są włączane przez zgadywanie zagadek i powtarzanie rymowanek.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów w wieku 6+.

Dr Agnieszka Aysen Kaim: opowiadaczka i orientalistka. Zajmuje się przede wszystkim opowieściami tureckimi, perskimi, arabskimi – szerokim kręgiem tradycji ustnej Bliskiego Wschodu. Ma w swoim repertuarze m.in. „Perskie miniatury na słowo i instrument”, „Opowieść o Dumrulu Szalonym” (na podstawie Księgi Dede Korkuta). Adiunkt w Instytucie Slawistyki Południowej Uniwersytetu Łódzkiego, prowadzi tam zajęcia poświęcone wpływom orientalnym w kulturze Słowian Południowych. Tłumaczka języka tureckiego i angielskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Kategorie: Aktualności

Góra