Zajęcia edukacyjne

Dodano: 7 listopada 2018

Pracownia historii mówionej działająca w naszej bibliotece zaprasza na zajęcia dotyczące zapamiętanej historii naszego miasta:

– dla klas IV-VIII szkół podstawowych – „II wojna światowa w pamięci mojej rodziny” – życie codzienne w naszym mieście w czasie II wojny w Suwałkach.

– dla szkół średnich – „Odkrywam i opisuję historię Suwałk. Plac Marii Konopnickiej” – tropienie znaków historii na archiwalnych zdjęciach i filmach o Suwałkach. Samodzielne ustalanie poszczególnych epok w rozwoju miasta.

Będzie to, czego nie spodziewa się młodzież. Że „stare dzieje” nie zamykają się wyłącznie w (niezbyt lubianych) lekcjach historii czy w (niechętnie czytanych) lekturach. To historia żywa – opowiadana przez ludzi, których mijamy na ulicy. Żywe emocje, szczegóły, opowieść o miejscach, które istnieją do dziś – o ulicach Kościuszki, Noniewicza, parku. Będzie to wehikuł czasu.

Zajęcia odbywają się od 6 listopada 2018 r. w Pracowni „Smykałka” Biblioteki Publicznej przy ul. E. Plater 33A. Zapisy grup: nr tel. 87 5656246 (Smykałka).

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Cyfrowe pogotowie historyczne” współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Aktualności

Góra