Dofinasowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Dodano: 25 października 2021

Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach w 2021 r. otrzymała dofinasowanie na zakup nowości wydawniczych.

Dofinasowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 w ramach zadania „Dofinasowanie dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1. Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0” w wysokości 29.500 zł.

Celem Programu, realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, jest udoskonalanie i poszerzenie oferty bibliotek publicznych obejmującej zarówno aktualizowane w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory bibliotek, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom bibliotek dostęp do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków także poza godzinami otwarcia placówek bibliotecznych, przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

Wkład własny Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wyniósł w tym roku 54 785,71 zł.

Logotypy dofinasowania zakupu nowości ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kategorie: AktualnościProjekty i programy

Góra