„Hulajnogą przez Afrykę”

Dodano: 16 października 2019

W poniedziałek 28 października zapraszamy na spotkanie „Podróż hulajnogą i autostopem przez Afrykę” z Tomaszem Jakimiukiem.

Tomasz Jakimiuk – podróżnik z pasji, bloger z zamiłowania, entuzjasta fotografii reportażowej. Autor książki podróżniczej „Jak To daleko” o podróży jachtostopem. Laureat wielu nagród, m.in. Traveler – National Geographic oraz Festiwalu KOLOSY. Odkrywa świat z perspektywy hulajnogi i autostopa.

Rok 2019. Spakował plecak, wziął hulajnogę i ruszył na Czarny Ląd. Przez 4 miesiące podróży odwiedził 9 państw. Jego celem było przemierzenie Afryki z północy na południe od Egiptu, aż po RPA. Odpychał się na hulajnodze i jechał autostopem, a wszystko po to, by być jak najbliżej lokalnych, chcąc poznać wszelkie piękno i niedoskonałości odwiedzanych ziem. W Egipcie zamknęła go policja z dziwnymi zarzutami. W Sudanie na Pustyni Nubijskiej zmagał się z brakiem wody, a kiedy wydostał się na drogę trafił do kopalni. W Etiopii wylądował w burdelu, bo zabrakło prądu. W Botswanie przy jego namiocie chodziły słonie. Podróż z wieloma zwrotami akcji, których nikt nie był w stanie przewidzieć.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Suwałkach (ul. E. Plater 33A), 28 października o godz. 17:00.

Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Aktualności

Góra