Klub książki dla dzieci

Dodano: 1 czerwca 2018

Na przedwakacyjnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci będzie omawiana książka pt. „Polowanie na klasztorny eliksir” autorstwa Brigitte Krautgartner. Jest to druga część z serii „Kiki rozwiązuje zagadki”, ale można ją śmiało przeczytać, nawet jeśli nie zna się przygód z pierwszego tomu.

Akcja powieści rozgrywa się w czasie wakacji. Główna bohaterka po raz kolejny spędza lato u swojego wujka Nicka w klasztorze benedyktyńskim w Bernau. Wujek jest w tym zakonie opatem i opowiada Kiki jak wygląda życie w zakonie, jakimi zasadami powinni kierować się mnisi, jak również o tym, że są oni zwykłymi ludźmi i też czasem popełniają błędy oraz ulegają pokusom.

Niestety, tak jak i w pierwszej części, w opactwie dzieją się niepokojące rzeczy. Najpierw mdleje siostra Blandyna, do tej pory okaz zdrowia, potem Kiki jest świadkiem ostrej wymiany zdań pomiędzy jednym z zakonników a tajemniczym mężczyzną. Okazuje się, że ktoś chce ukraść pomysł mnichów na ziołowy eliksir opóźniający starzenie. Na szczęście Kiki, mała detektywka, mając pomocnika w osobie rówieśnika Simona, rozwiązuje zagadkę. Na dodatek między młodymi bohaterami zaczyna budzić się niewinne uczucie.

Lektura warta polecenia. Oprócz próby wspólnego rozwikłania łamigłówki, czytelnik ma szansę dowiedzieć się interesujących szczegółów dotyczących funkcjonowania współczesnych zakonów.

autor recenzji: Kamila Sośnicka

 

Najbliższe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci „Co litera, to afera”,  odbędzie się 2 czerwca o godzinie 10.00 w Smykałce. Serdecznie zapraszamy!

Kategorie: Aktualności

Góra