Konfabulować twórczo

Dodano: 13 września 2018

Po wakacyjnej przerwie powraca „bajanie na dywanie” czyli Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci.    Tym razem zapraszamy na omówienie książeczki pt. „Nie odrobiłem lekcji, bo” Davide’a Cali i Benjamina Chaud’a.

Wydawać by się mogło, że poświęcenie całej książki wymówkom, dlaczego nie odrobiło się pracy domowej, nikogo nie zainteresuje. A jednak! Wszystko zależy od tego, w jaki sposób zostanie to podane.

Choć głównym atutem książki są ilustracje – przezabawne, barwne, szczegółowe, po prostu re-we-la-cy-jne, to nie byłyby tym , czym są, bez odpowiedniego tekstu. Całość tworzy małe dziełko pełne humoru i absurdu. Dziełko, które inspiruje kreatywne i nieszablonowe myślenie, uczy wyrafinowanego poczucia humoru i które po prostu bawi.

W załączeniu kilka przykładowych wymówek. Nie zdradzę, czy nauczycielka uwierzyła w którąkolwiek. Zapraszam do lektury i zachęcam do tworzenia własnych nowatorskich usprawiedliwień…

Kamila Sośnicka

Książka będzie omawiana na najbliższym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci „Co litera, to afera”, które odbędzie się 15 września o godzinie 10.00 w pracowni Smykałka.

   

Kategorie: Aktualności

Góra