„Około Gałęziste. Jeziora śródleśne” – wystawa zdjęć

Dodano: 10 lutego 2016

Zapraszamy na wystawę zdjęć „Około Gałęziste. Jeziora śródleśne” autorstwa Huberta i Miłosza Stojanowskich (Sudawców) w naszej Bibliotece,w galerii „Na schodach” i Sali im. J. Towarnickiej w siedzibie Biblioteki przy ul. Emilii Plater 33A od 11 lutego.

Zdjęcia na wystawie przedstawiają śródleśne jeziorka  północnej części Wigierskiego Parku Narodowego:  Gałęziste, Samle Małe, Samle Duże, Przetaczak, Wądołek, Królówek, Białe, Pierty, Pietronajć i  Suchary (I, II, III, IV, V). Na fotografiach można też dostrzec okoliczne rzeki:  Kamionkę, Wiatrołużę, Maniówkę
i Samlankę, a także faunę i florę tych okolic.

Miłosz Stojanowski,  ma  11 lat, lubi makrofotografię, czyli robienie zdjęć np. owadom. Ostatnio zaczął fotografować ptaki (bo chciałbym kiedyś polecieć tak jak one) i zwierzęta. Miał już swoją pierwszą indywidualną wystawę w Galerii Jednego Obrazu pt. „Potworaki” i debiut w wydawnictwie.  Jak twierdzi: „W fotografii jest coś pięknego, to tak jakbyśmy malowali obraz, tylko o wiele łatwiej”.

Hubert Stojanowski, ma więcej lat niż Miłosz, lata na paralotni, nurkuje swobodnie i sprzętowo, fotografuje i filmuje. Robi to prawie wyłącznie na Suwalszczyźnie, bo jest z naszą krainą silnie związany emocjonalnie. Jest „permanentnym poszukiwaczem kadru, którego nigdy nie znajdzie”. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w konkursach fotograficznych (min. przez National Geographic). Razem z synem wywalczyli III miejsce w konkursie filmowym organizowanym przez Discovery Channel Polska w kategorii profesjonalnej.

Projekt „Sudawcy. Ojciec i syn o Suwalszczyźnie” polega na wspólnym odkrywaniu i pokazywaniu Suwalszczyzny, jej fenomenu historycznego, etnograficznego, kulturowego, krajobrazowego, przyrodniczego… i każdego innego.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA WWW.SUDAWCY.BLOGSPOT.COM

Kategorie: Aktualności

Góra