Plebiscyt Kryształowego Klucza

Dodano: 8 września 2014

Podczas Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” wręczono „Klucz do Świata Magii” Andrzejowi Pilipiukowi, zwycięzcy „Plebiscytu Kryształowego Klucza” na najpopularniejszego pisarza fantastyki polskiej. Ogłoszono wynik przeprowadzonego w tym roku Plebiscytu na najpopularniejszy komiks fantastyki polskiej.

W roku 2013 zorganizowano pierwszy „Plebiscyt Kryształowego Klucza” na najpopularniejszego pisarza fantastyki polskiej. Jest nim Andrzej Pilipiuk. Takiego wyboru dokonali czytelnicy i uczestnicy Plebiscytu podczas „Festiwalu Fantastyki Portal Północny Wschód”, współorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach i Suwalski Ośrodek Kultury.

Podczas tegorocznego Festiwalu Fantasy „Baśniowa Suwalszczyzna, mityczna Dzukija” wręczono „Klucz do Świata Magii” Andrzejowi Pilipiukowi. Autorem projektu Klucza i zarazem wykonawcą statuetki jest znany i uznany artysta związany z Suwalszczyzną, Rafał Strumiłło. Kryształowy Klucz został wykuty z dziewiętnastowiecznego pogrzebacza, oksydowany i ozdobiony kryształami górskimi pochodzącymi z Tybetu. Fundatorem Kryształowego Klucza jest Hotel Velvet w Suwałkach.

W tym roku głosowanie w ramach „Plebiscytu Kryształowego Klucza” wyłoniło najpopularniejszy komiks fantastyki polskiej. Zadecydowano, że ten tytuł należy się serii komiksowej „Thorgal”.Miejmy nadzieję, że za rok twórcy przyjmą nasze zaproszenie i osobiście odbiorą piękną i oryginalną statuetkę Kryształowego Klucza, wykonaną przez Olgę Wielogórską.

Organizatorem Plebiscytu jest Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach współpracująca z Suwalskim Ośrodkiem Kultury w realizacji projektu „Baśniowa Suwalszczyzna i mityczna Dzukija – przenikanie kultur na polsko-litewskim pograniczu”.

polaczonefantastyka

Kategorie: Aktualności

Góra