„Samotnie przez Australię”- spotkanie z Kingą Tanajewską

Dodano: 7 stycznia 2018

Zapraszamy na spotkanie z Kingą Tanajewską w czwartek, 11 stycznia 2018 r., o godz. 17:00,ul. E. Plater 33A, sala im. J. Towarnickiej. Wstęp wolny.

Kinga Tanajewska już jako nastolatka pokochała motocykle. Najpierw wybrała się w podróż dookoła Australii, a potem – dookoła świata.

W latach 90-tych jeździła na motocyklach szosowych, z innymi motocyklistami – na zloty i wyprawy po wschodniej Europie. Zmieniła wiele motocykli, a miłość do podróży i jednośladów rosła z każdym rokiem. Kiedy wyjechała do Australii zaczęła jeździć po szutrach.

Podróż dookoła Australii podzieliła na dwie części, każda z nich trwała jeden miesiąc. Najpierw wyruszyła przez wschodnią do północnej Australii, a następnie skierowała się na Zachód i Południe. Przemierzyła motocyklem 19 tysięcy kilometrów. Podróż była nie tylko spełnieniem jej marzeń, ale także służyła pomocą, dzieciom głuchym i niedosłyszącym. Kinga zbierała pieniądze na The Shepherd Center, fundację, która pomaga dzieciom niesłyszącym i głuchoniemym.

Jak sama twierdzi: „Nie potrzebuję luksusów, uwielbiam spać w namiocie, albo jeszcze lepiej pod gołym niebem np. na stole kampingowym. Takie upodobania nie kosztują dużo, trzeba lubić naturę, proste życie i siebie. Największą moją przyjemnością jest samotna jazda po bezdrożach i pustyniach.”

Jej odwaga i determinacja są zaskakujące, przy tym jest bardzo skromna, gdy mówi o sobie.

Kategorie: Aktualności

Góra