Spotkanie autorskie

Dodano: 19 lipca 2019

Zapraszamy na spotkanie z Agatą Suchocką o książce „Jesienny motyl” 6 sierpnia 2019 r., o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej w Suwałkach, ul. E. Plater 33A, sala im. J. Towarnickiej. Wstęp wolny.

Agata Suchocka – pisarka, poetka, tłumaczka, malarka i piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Urodziła się we Wrocławiu. Ukończyła I Liceum Ogólnokształcące w Suwałkach. W czasach licealnych aktywnie uczestniczyła w życiu artystycznym szkoły i regionu, udzielając się w wielu konkursach piosenki (Sacrum w Literaturze, Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej, Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, Festiwal Piosenki Obcojęzycznej – wraz z zespołem zdobyła Grand Prix), których laureatką zostawała przez szereg lat, prezentując piosenki autorskie. Otrzymywała nagrody w ogólnopolskim Konkursie Jednego Wiersza, organizowanym przez jej szkołę macierzystą.
Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Wrocławskim (tłumaczenia literackie). Współtworzyła kilka projektów muzycznych (zespół rockowy CARIZMA, FAZA, Prozac, Latte Band) oraz występowała solowo (m.in. w klubie Firlej).

Przetłumaczyła na j. angielski tom wierszy Darii Narbut, zatytułowany „The Hunter” oraz teksty z dwóch pierwszych albumów zespołu COMA (umieszczone na stronie zespołu).
Bohaterowie jej opowiadań i powieści to jednostki wybitne, ale jednocześnie aspołeczne, wiecznie poszukujące i kontestujące zastaną rzeczywistość. W swoich utworach porusza tematy trudne, niewygodne i kontrowersyjne, nie bojąc się przełamywać tabu, sięga do tradycji turpistycznych, jednocześnie dbając o formatywne piękno stosowanego języka.
Obecnie mieszka w Opolu wraz z mężem i dwiema córkami. Jest sopranistką w chórze Filharmonii Opolskiej. Uczy języka angielskiego w szkole podstawowej. W nielicznych wolnych chwilach maluje i koncertuje na lokalnych scenach (ostatnio u boku Marka Wooda i Laury Kaye podczas Drum Fest 2014). Gra na gitarze i skrzypcach.
W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść (choć słowo debiut jest tutaj mało trafne…) zatytułowana „Woła mnie ciemność”, pierwsza z gotyckiego cyklu inspirowanego twórczością Anne Rice. W roku 2016 wypuściła w świat nowelę obyczajową „O jeden krok za daleko”, która dostępna jest w wersji ebook.

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Kategorie: Aktualności

Góra