Spotkanie autorskie

Dodano: 5 września 2019

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Mrozińską i Przemysławem Jaszczakiem oraz warsztaty z udziałem lalek teatralnych. Warsztaty są zachętą do wsłuchania się w słowa, które w kontakcie ze sceną nabierają mocy. Będziemy opierać się na wierszach oraz twórczej improwizacji, bawić się językiem, animować, odkrywać niezmierzone pokłady własnej wyobraźni.w naszej bibliotece.

Spotkanie i warsztaty dla dzieci (7-10 lat) odbędą się 11 września 2019 r., o godz. 17:00, w Bibliotece Publicznej w Suwałkach, ul. E. Plater 33A.  Wstęp wolny.

Magdalena Mrozińska, pisarka i dramatopisarka, dziennikarka i italianistka, absolwentka podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności”, autorka książki „Czary na Białym”, sztuk teatralnych i scenariuszy słuchowisk radiowych. jej teksty były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w teatrach dramatycznych i lalkowych w całej Polsce.

Przemysław Jaszczak – Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie/ Filii we Wrocławiu. Debiutował „Brzydkim Kaczątkiem” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2013 roku. Wyreżyserował spektakle w wielu polskich teatrach m.in. w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Pinokio w Łodzi, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze im. Andersena w Lublinie, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ma na koncie przede wszystkim realizacje familijne oraz młodzieżowe. Swoje spektakle najczęściej opiera o klasyczne baśnie albo współczesną dramaturgię poruszającą tematy tabu. Współtwórca norweskiego teatru Open Window Theatre (Bergen). Założyciel Teatru Gløsoli – kolektywu niezależnych twórców, grupy zadaniowej realizującej projekty artystyczne podejmujące tematykę praw człowieka.

Spotkanie odbędzie w ramach realizacji projektu „Uderz w stół, a muzycy w bibliotece się odezwą” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Aktualności

Góra