Bibliotekarze z okazji Światowego Dnia Poezji

Dodano: 21 marca 2021

Łyk poezji proponowany w tym roku przez Bibliotekę – to wierszowana bajka dr Seussa z wypożyczalni dla dzieci, żart do czytania i słuchania

Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, jakby na powitanie wiosny. A wiosna już wyczekiwana, nie tylko w powietrzu, ale i w głowach i sercach… i oczach nas wszystkich ukrytych za maseczkami pandemii.

Dr. Seuss, właśc. Theodor Seuss Geisel (1901-1991) amerykański autor książek dla dzieci, które weszły do kanonu literatury tego gatunku. Jest autorem 44 książek dla dzieci, do których sam wykonywał ilustracje. Jego najbardziej znaną bajką jest „Kot Prot” (oryg. The Cat in the Hat) z 1957 roku. Złożona z 223 słów podstawowych, zapoczątkowała serię książek dla dzieci rozpoczynających naukę czytania.

Światowy Dzień Poezji – święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

Kategorie: Aktualności

Góra