Trzy niezwykłe książeczki

Dodano: 22 listopada 2017

Dziś prezentujemy trzy niezwykłe książeczki, których głównym atutem są barwne, szczegółowe i doskonale ukazujące emocje bohaterów ilustracje. W każdej z nich znajdują się także wartościowe teksty, które przekazują pewne życiowe maksymy.

Pierwsza z proponowanych pozycji ma tytuł „W tej bajce nie ma smoka”. Tytuł jest oczywiście przewrotny, ponieważ smok pojawia się już na okładce. Nie jest to jednak typowa bajka o smoku, który zjada dziewice i zostaje zabity przez rycerza. Ten smok chce być głównym bohaterem bajki, chce być przez innych zaakceptowany i pokochany. Czy to mu się uda? Bez wątpienia morał, jaki z tej bajki się wyłania, zapewnia, że każdy może znaleźć swoje miejsce na świecie, ale musi je sobie poszukać.

Dwie kolejne książki pochodzą z jednej serii wydawniczej. To „Mysz, która chciała być lwem” oraz „Koala, który się trzymał”.

Obie publikacje znakomicie nadają się do samodzielnego pierwszego czytania, ze względu na duży druk. Ponadto przyciągają one wzrok intensywnymi kolorami i zachęcają do lektury urokliwymi ilustracjami.

Mała myszka, pragnie przekazać swoim czytelnikom, że nie należy przejmować się ograniczeniami związanymi z naszą fizycznością. Jedyne co tak naprawdę nas blokuje, to bariery w naszej głowie.

Koala zaś podpowiada, że nie zawsze warto trzymać się czegoś kurczowo. I nawet strach, który towarzyszy temu co nieznane, nie powinien odbierać ochoty na doświadczanie nowych sytuacji.

Opisane propozycje znajdziecie Państwo w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży na pierwszym piętrze. Gorąco zachęcamy do lektury!

Kategorie: Aktualności

Góra