Warsztaty dla dzieci

Dodano: 21 maja 2015

30 maja 2015 „Mały Inżynier” zaprasza wszystkie dzieci do Biblioteki na niesamowitą przygodę z robotyką podczas Nocy Bibliotek „Czarno na białym”. W programie m.in. mini warsztaty z budowania i programowania robotów przy wykorzystaniu interaktywnych zestawów klocków Lego Mindstorms i Lego WeDo, pokazy robotów, sterowanie robotami, prezentacja na temat robotyki, itp.

Robotyka to dziedzina wiedzy, która łączy w sobie wiele nauk z zakresu mechaniki, automatyki, elektroniki, cybernetyki i informatyki. Kojarzona jest przede wszystkim z robotami, które są skonstruowane przez człowieka i przez niego są zaprogramowane, dzięki czemu roboty w stanie wykonywać określone polecenia.

Robotyka dla dzieci to nic innego, jak budowanie robotów ze specjalnych klocków WeDo i LEGO Mindstorms. Zestawy te łączą klocki (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami (silnikami) i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie.

Warsztaty z robotyki przewidziane są dla dzieci już od 5 roku życia. Niesamowite atrakcje dostosowane są do młodego wieku uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z budowaniem i programowaniem robotów.

Wieczór z robotyką to okazja do świetnej zabawy, a także zdobycia i poszerzenia wiedzy i zainteresowań z zakresu nauk ścisłych – fizyki, mechaniki, informatyki.

Warsztaty będą się odbywały w Czytelni Czasopism od godz. 18:00.

          logo-duze

Kategorie: Aktualności

Góra