Spotkanie autorskie

Dodano: 26 października 2018

Zapraszamy najmłodszych wraz z rodzicami na warsztaty i spotkanie z autorką książki „Kominiarz/Piekarz” – D. Czerniak-Chojnacką w piątek 9 listopada w naszej bibliotece.

„Kominiarz/Piekarz”
tekst i ilustracje: Dominika Czerniak-Chojnacka
Urzekająca prostotą i dowcipem dwustronna kartonowa książeczka o dwóch pracowitych braciach.

Jeden ubiera się na czarno, drugi na biało. Jeden pracuje w dzień, drugi w nocy. To dwaj bracia: kominiarz i piekarz. Czym jeszcze się różnią, a w czym są podobni? Opowiedzą wam o tym zabawne, czarno-biało-czerwone ilustracje i zwięzły rymowany tekst zgrabnie wykorzystujący uwielbiane przez maluchy wyrazy dźwiękonaśladowcze.

Dominika Czerniak-Chojnacka – graficzka, absolwentka projektowania graficznego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, doktorantka na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, studentka etnologii. „Piwnice” to pierwsza zilustrowana przez nią książka. Jest autorką wydanej przez Dwie Siostry książki „Kominiarz/Piekarz”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00 w suwalskiej bibliotece (ul. E. Plater 33A).

Wstęp wolny. Liczba uczestników ograniczona. Zgłoszenia w Oddziale dla Dzieci (nr tel. 87 565 62 46).

Zorganizowano w ramach realizacji projektu „Wyruszamy w wielki świat” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Aktualności

Góra