Biblioteka poleca dzieciom „PSYgoda na czterech łapach. Diuna w Himalajach” Agaty Włodarczyk-Bucharowskiej

Książka jest opowieścią o niezwykłej podróży w Himalaje wilczaka czechosłowackiego – Diuny ze swoimi „dwunożnymi”. Historia została opowiedziana właśnie z jej perspektywy. Pani Agacie, autorce pozycji, udało się zrealizować coś niezwykle trudnego – połączyła barwną opowieść pieska, z ciekawostkami związanymi z obcą kulturą oraz nienachalnym poczuciem humoru. PSYsmak literacki wyszedł z tego wyborny!

Diuna od pierwszej strony wzbudza sympatię i zainteresowanie. Choć przeczytałam już wersję o Himalajach na czterech łapach „dla dorosłych” z zapartym tchem śledziłam kolejne PSYgody tego uroczego zwierzaka.

Już pierwsza książka „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach” pokazała, że prócz niebanalnego tekstu, otrzymamy również miłe dla oka fotografie. W tym przypadku, kawał naprawdę dobrej roboty wykonała pani Ksenia Potępa. Ilustracje zdobiące pozycje nawiązują do feerii barw himalajskich szlaków i nieboskłonu. Portrety Diuny znakomicie pokazują psie postawy w zależności od ich nastroju. Widzimy zatem Diunę zadowoloną, zaciekawioną czy też w opałach. Jest to także rodzaj edukacji dla dzieci, by mogły rozpoznać odczucia swoich czworonogów.

O pozycję zapytaj w Wypożyczalni dla Dzieci w Bibliotece Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, ul. Em. Plater 33A, I piętro.

 

Góra