„Wilk powrócił” – Geoffroy de Pennart

Dodano: 6 marca 2018

Ta niepozorna książeczka pełna jest klasycznych bohaterów, którzy nie mają zbyt dobrych, mówiąc kolokwialnie, wspomnień z tytułowym wilkiem. To Trzy Małe Świnki, Koza z siedmioma Koźlętami, Jagniątko czy Czerwony Kapturek. Nie dziwi więc fakt, że obawiają się jego powrotu. Wszyscy bohaterowie tej opowieści przychodzą do domu Królika, gdyż razem raźniej. Choć wciąż bardzo się boją, pod wpływem chłopca o imieniu Piotruś, postanawiają, że tym razem nie dadzą się złemu wilkowi, pokonają go. Co na to wszystko wilk? Przeczytajcie, a się przekonacie…

Mimo, że to książeczka dla całkiem „małych” dzieci, dotyka ważkich spraw. Mówi o tym, że należy wystrzegać się stereotypów i warto dawać drugą szansę. Jednocześnie wskazuje jak często współczesne media sztucznie napompowują machinę strachu, jedynie po to, by zwiększyć nakład.

Naprawdę trudno przecenić tę pozycję, gdyż prócz wartości dydaktycznych, ma bardzo kolorowe, sympatyczne i przezabawne ilustracje (polecam m.in. przyjrzeć się dokładnie treści gazet, które poszczególne zwierzęta trzymają w łapkach).

Wszyscy, którym ta książeczka się spodoba, już mogą zacierać ręce, gdyż jest to pierwsza część serii składającą się z dwunastu opowiadań, w którym pojawi się postać wilka. Ja czekam na nie z niecierpliwością!

autor recenzji: Kamila Sośnicka

Kategorie: Aktualności

Góra