Wyniki konkursu

Dodano: 22 listopada 2019

PROTOKÓŁ z posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na konkurs „Jestem rodowitym suwalczaninem”

Komisja w składzie:

– Maria Kołodziejska – dyrektor Biblioteki Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach

– Anna Kaszuba – Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

– Jolanta Gąglewska – Stowarzyszenie Kulturalne „Bibliofil”

uważnie przeanalizowała prace nadesłane na konkurs. Przyjmując kryteria merytoryczne oraz formalno-organizacyjne komisja postanawia przyznać następujące wyróżnienia:

I miejsce – rodzina Rudowiczów z gałęzią rodziny Chomiczów

II miejsce – Oliwia Radzewicz

III miejsce – Lena Fałtynowicz z gałęzią rodziny Koziołów

Wyróżnienia:

– Michał Panek

– Dorian Sawicki

Członkowie komisji postulują rozwijanie idei konkursu poprzez organizację otwartych zajęć, ukazujących istotę rodzinnych spotkań i wspomnień o najstarszych pokoleniach oraz opracowywania tych informacji w formie drzew genealogicznych.

Komisja wyraża uznanie wszystkim uczestnikom konkursu i składa podziękowania rodzinom za skuteczny wysiłek włożony w przekazywanie wartości tradycji rodzinnych.

Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Babciu, nie bój się e-myszki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi we wtorek 3 grudnia 2019 r. o godz. 17.00 w bibliotece, w Pracowni Digitalizacji i Historii Mówionej. Wręczeniu nagród laureatom będzie towarzyszyć spotkanie z Ireną Zarachowicz pt. „Rodzina starsza niż Suwałki”, podczas którego przedstawi ona dzieje rodu Rylskich, udokumentowane aż do XVI wieku. Historia poszukiwań swoich korzeni przez każdego z nas może okazać się przygodą życia!

Kategorie: Aktualności

Góra