„Chyba za nami nie traficie”

01 października 2013

milewskiBiblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach zaprasza na promocję książki „Chyba za nami nie traficie” i spotkanie z jej autorem Jackiem Milewskim. Spotkanie odbędzie się 4 października 2013 r., o godzinie 17.00 w Sali im. Jadwigi Towarnickiej w bibliotece przy ul. E. Plater 33A (II piętro).

Jacek Milewski – współzałożyciel (razem z księdzem Jerzym Zawadzkim) jedynej w Polsce szkoły romskiej (Parafialna Szkoła Romska w Suwałkach), działającej od 1993 r. Autor publikacji i programów telewizyjnych o tematyce cygańskiej, świecki teolog. W 2008 roku wydał zbiór opowiadań pt. „Dym się rozwiewa”. Książka była nominowana do nagród Cogito i Angelus, a w 2009 roku przyznano jej nagrodę literacką im. Beaty Pawlak.

Najnowsza książka Jacka Milewskiego „Chyba za nami nie traficie”, to kolejny zbiór opowieści poświęconych Cyganom.

Krzysztof Krauze reżyser filmu „Papusza”, w którym Jacek Milewski był konsultantem od cygańskiej wymowy, napisał o książce tak: „Doczekali się nareszcie polscy Romowie swego Hrabala.[…] Świetna, gorzko-słodka książka. Zabawna i wzruszająca. Fascynująca podróż po archipelagu cygańskich nadziei, radości, lęków i cierpienia”.