2 urodziny SOWA Suwałki!

13 maja 2024

9 maja minęły dwa lata, od kiedy Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach otworzyła SOWA — Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.

Przez ten czas w naszych progach gościliśmy prawie 10 tysięcy osób w tym 366 grup szkolnych i przedszkolnych. Przeprowadziliśmy 62 warsztaty dla rodzin z dziećmi, w których wzięło około 850 osób. Zorganizowaliśmy Dzień Seniora w 2022 i 2023 roku, konkurs plastyczny „Kartka urodzinowa dla Mikołaja Kopernika” z okazji jego 550 urodzin, konkurs Najwyższa wieża w SOWA Suwałki, w którym można było wygrać vouchery do Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Zorganizowaliśmy warsztaty międzykulturowe w ramach ogólnopolskiego programu „Razem dla lepszej przyszłości”, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu Fundacji Deloitte. W jedenastu warsztatach wzięło udział ponad 130 osób z Polski i Ukrainy.

W zeszłym roku gościliśmy mobilne Planetarium Centrum Nauki Kopernik. W bezpłatnych pokazach wzięło udział ponad 400 osób.

SOWA współpracuje między innymi z Centrum Nauki Kopernik, Fundacją Deloitte, Hotelem Szyszko, Parkiem Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Sowa prowadzi zajęcia od wtorku do soboty dla grup i osób indywidualnych. Mieści się w budynku Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Innowacyjnej 1 na pierwszym piętrze. Więcej informacji i aktualności na bpsuwalki.pl/sowa

Do czwartku 16 maja na facebooku SOWA trwa konkurs, w którym można wygrać bezpłatne Vouchery na wejście do Strefy lub na warsztaty familijne. Zapraszamy do zabawy!

 

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2028.