Biblioteczka plenerowa na bulwarach

Dodano: 30 marca 2022

Wiosenna aura zachęca do spacerów po suwalskich bulwarach. Przy Galerii Stara Łaźnia ustawiliśmy biblioteczkę plenerową. W ostatnią sobotę teren ten posprzątali ukraińscy uchodźcy przebywający w Suwałkach.

Zasady korzystania z biblioteki plenerowej są proste: każdy może wybrać książkę z półki i wziąć ją ze sobą.
Po przeczytaniu odkłada ją dla kolejnego czytelnika, można też przynieść inne pozycje. Podobna biblioteczka plenerowa z polskimi i ukraińskimi książkami powstała w ukraińskim Tarnopolu. Do tych biblioteczek plenerowych zakupiono książki, którymi wymienili się bibliotekarze z Suwałk i Tarnopola. Na razie księgozbiór w suwalskiej biblioteczce plenerowej jest skromny, ponieważ Ukraińcy z Tarnopola z powodu wybuchu wojny nie zdążyli wysłać wszystkich przygotowanych książek. Wcześniej biblioteczkę prezentowano przy wejściu do Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza.

Projekt „Poznajmy się – Ukraińcy w Suwałkach, Polacy w Tarnopolu” jest dofinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.
Проект „Зустрінемось-українці в Сувалках, поляки в Тарнополі” співфінансується за Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2014-2020 роки у рамках Європейського Інструменту Сусідства.

Kategorie: AktualnościProjekty i programy
Tagged with:

Góra