Koncert i warsztaty z Mary Rumi

Dodano: 22 sierpnia 2022

Zapraszamy w sobotę 27 sierpnia o godzinie 18:00 do Restauracji Rozmarino na wyjątkowy recital Mary Rumi inspirowany „Balladami i Romansami” Adama Mickiewicza. Wstęp wolny.

Zapraszamy także na warsztaty muzyczne w naszej bibliotece. Mary Rumi zainspiruje nas i podzieli się swoim doświadczeniem 27 sierpnia o 11.00. Warsztaty związane są z konkursem na piosenkę do „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Zapisy w wypożyczalni dla dzieci oraz pod nr tel. 87 565 62 46. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich którzy lubią i czują muzykę.

Na zgłoszenia do konkursu czekamy do końca września! Szczegóły na: https://bpsuwalki.pl/konkurs-od-switezi-do-wigier/

Mary Rumi jest uznaną muzyczką z międzynarodowym dorobkiem. „Uczestniczyła w niezliczonej ilości koncertów, nagrań, spektakli czy warsztatów muzycznych w Polsce i na całym świecie.
Współzałożyła i była członkinią m.in. zespołów Hoboud (reprezentant EXPO 2015 w Mediolanie, laureat III Folkowego Fonogramu Roku 2009 i III miejsca na Festiwalu Nowa Tradycja 2009), MaryGoRound, Kaszebe – Ola Walickiego.
Od 2007 r. jest niezastąpionym wokalem kobiecym zespołu muzyki celtyckiej Shannon, z którym zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i na świecie oraz wydała cztery albumy. W 2018 r. zespół Shannon został zaproszony do współpracy przy nagraniu najnowszej płyty Grzegorza Turnaua pt. „Bedford School”. Płyta swą premierę miała jesienią 2018r., zaś od wiosny 2019r. trzon Shannona, czyli Marcin Rumiński, Maria Rumińska i Jacek Fedkowicz wraz z zespołem Grzegorza Turnaua zagrał ogólnopolską, promocyjną trasę koncertową. W 2019 ukaże się premierowy album polsko-pakistańskiego projektu z Imranem Azizem Mianem i Kamilem Rogińskim „HAMARA MUZYKA”, z kilkunastoma warmińskimi pieśniami opracowanymi przez M.R.
Również w 2019 odbyły się jedyne koncerty w duecie z Patrycją Betley, pod nazwą PAMARUNA, oraz premiera przedsięwzięcia solowego Mary Rumi Solo Act.
W 2020 roku zrealizowała Stypendium MKiDN „Kultura w Sieci” – prezentując cykl audio-video, pod nazwą „Melodie Warmii i Mazur – subiektywna selekcja pieśni” oraz stworzyła wspólnie z Małgorzatą Makowską (Dautenis, Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, Kanka Franka) oraz Anią Brodą (Kapela Brodów) trio folkowo-autorskie SPLOTY (m.in. płyta „Kolęduj-My! Warmia-Mazury na Święta)

Mary Rumi jest autorką kompozycji oraz opracowań muzycznych dla licznych spektakli teatralnych (w tym dramatycznych, lalkarskich, tanecznych), oraz słuchowisk radiowych.
W latach 2008-2018 pracowała na stanowisku kierowniczki muzycznej w Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie. Obecnie współpracuje ze wszystkimi trzema olsztyńskimi teatrami: Lalkowym, Dramatycznym oraz Nowym (projekt muzyczny z Grzegorzem Gromkiem „Grechuta Kameralnie”, album „Kolęduj-My! Warmia-Mazury na Święta”2020).
Prowadzi warsztaty muzyczne, chóry, jest wreszcie wziętą muzyczką sesyjną. Nagrywa z zespołami, głównie etnicznymi, jazzowymi i około-jazzowymi”.

(źródło: http://www.mariaruminska.com/bio.html)

Konkurs zorganizowano z ramach projektu „Od Świtezi do Wigier” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: AktualnościProjekty i programy

Góra