Lepsza wersja Bridget Jones

Dodano: 16 kwietnia 2018

W związku z wizytą pani Barbary Kosmowskiej w naszej Bibliotece, chcielibyśmy przybliżyć Państwu twórczość tej autorki.

Zapraszamy więc przez ten tydzień do zapoznania się z recenzjami popełnionych przez panią Kosmowską pozycji, zarówno tych, przeznaczonych dla dorosłych czytelników, jak i tych , stworzonych dla młodych miłośników literatury. Dziś „Teren prywatny”:

Jest to pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki, stąd może mój do niej sentyment. I do książki, i do autorki. Gdyż trzeba przyznać, że twórczość Barbary Kosmowskiej jest jak ona sama – ciepła, z niewymuszonym humorem, otwarta na każdego czytelnika.

„Teren prywatny” opowiada historię 40-letniej Wandy borykającej się z niewiernym mężem, toksyczną matką, charakternymi córkami i niesforną parą piesków. Bohaterkę poznajemy w momencie, gdy postanawia zmienić coś w swoim życiu.

Pozycja ta szczególnie przypadnie do gustu kobietom, bo choć nie każdą z nas zdradza mąż, do szału doprowadza mama, dzieci, nowa piękna spódnica koleżanki z pracy czy wąska talia sąsiadki z góry, to z pewnością przy lekturze odnajdzie się niejedna czytelniczka.

Uwielbiam styl tej książki: uroczo – kąśliwy, z przezabawną autoironią, zaskakującymi skojarzeniami, komicznymi wyliczankami, ale i całkiem sporą szczyptą niebanalnych życiowych mądrości, refleksji oraz, mimo wszystko, pozytywnym przekazem.

Nie zdradzę więcej! Gwarantuję Wam, drodzy czytelnicy, że Kosmowska Was nie rozczaruje.

autor recenzji: Kamila Sośnicka

Kategorie: Aktualności

Góra