Noc Bibliotek 2022

06 czerwca 2022

Zapraszamy 11 czerwca od 16.00 na Noc Bibliotek z Marią Konopnicką! W programie między innymi: spotkania, turniej i koncert. Nie może Was zabraknąć!

Wydarzenie odbędzie się w budynku przy ul. Emilii Plater 33A.

W programie:
O godzinie 16.00 finisaż wystawy „A co wam śpiewać, laleczki?” oraz głosowanie w plebiscycie na najlepiej oddającą temat Roku Marii Konopnickiej planszę. Więcej o wystawie pisaliśmy TUTAJ.

Od godziny 16.30 rozpocznie się:

  • Turniej gry planszowej „Suwalczanka” zainspirowanej biografiami ciekawych suwalczanek. Gra nawiązuje do miejsc na historycznej mapie miasta oraz do wydarzeń z historii Suwałk. Gra wymaga od uczestników wiedzy o Suwałkach i Suwalszczyźnie oraz o słynnych suwalczankach m.in. Marii Konopnickiej, Klotyldzie Dargielowej, Jadwidze Towarnickiej czy Aleksandrze Piłsudskiej. Wymagane wcześniejsze zapisy (do 8 czerwca). Regulamin i karta zapisu TUTAJ. Gra odbędzie się w Czytelni na I piętrze.
  • „Wehikuł czasu” Pracowni Digitalizacji Historii Mówionej w Noc Bibliotek udostępnia bilety na podróże w przeszłość Suwałk. Posiadacz biletu może wybrać z katalogu (dostępnego w Pracowni) miejsce i przenieść się tam w czasie – posłuchać opowieści, obejrzeć fotografie i na koniec zrobić sobie jedno pamiątkowe zdjęcie „w przeszłości”, potwierdzające udział w podróży sentymentalnej.
  • Jak zawsze znajdzie się coś dla dzieci: teatrzyk kamishibai i gra plenerowa „Krasnoludki”
  • spotkanie z Romanem Rynkowskim autorem książki „Bajka o królu Tomaszu” w Pracowni „Smykałka”.

O 17.30 „Co słonko widziało” podejrzał Piotr Malczewski dzięki temu obejrzymy pokazy fotografii: „Kraina Czarnej Hańczy”, „Widziane w wodzie”, „Bocian biały” i „Suwalszczyzna z lotu ptaka”. Spotkanie odbędzie się w Sali im. Jadwigi Towarnickiej.

O 18.30 czeka nas niespodzianka pod tytułem „Na jagody” oraz film dla dzieci w sali „Smykałka”.

O 19.00 zespół „Krasnale Konopnickiej” wstąpi w koncercie pt. „Siwy dym”. Trzech muzyków, zainspirowanych muzyką etniczną wykonywaną na afrykańskich djembe oraz pochodzącym z północnej Australii didgeridoo, przeniesie nas na chwilę w bajkowy klimat. Koncert odbędzie się na parkingu za budynkiem.

W przypadku niepogody wszystkie wydarzenia odbędą się w budynku.

Ponadto: Noc bez kar – możecie oddać książki bez obaw o kary za przetrzymanie.   

Wystawa plakatów fundacji „Jestem na pTAK” pod tytułem „pTAK też człowiek!”