Nowe książki po ukraińsku

28 czerwca 2022

Dzięki akcji zorganizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki otrzymaliśmy pięknie wydane książki w języku ukraińskim.

Nasza biblioteka bierze udział w projekcie „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”, realizowanym wspólnie przez Fundację Metropolia Dzieci i Instytut Książki. Celem projektu jest zapewnienie dostępu do literatury w języku ojczystym uchodźcom z Ukrainy, którzy w Polsce znaleźli swój nowy dom. W ramach projektu, w bibliotece zostanie wyodrębniona półka / półki z książkami w języku ukraińskim, co mamy nadzieję, pozwoli ich odbiorcom poczuć się częścią czytelniczej społeczności. Zapraszamy!

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu osób prywatnych (na portalu zrzutka.pl) oraz takich firm i instytucji jak: Fundacja Lotos, Fundacja Orlen, Fundacja PZU, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Fundacja Powszechnego Czytania, Wydawnictwo Media Rodzina, Insignis Media, Wydawnictwo SQN, Linguacious i Avant Assessment. Dystrybucją książek zajęła się firma kurierska DPD.

Książki w języku ukraińskim z projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom”.