„Piknik na Klonowej” i „Narodowe Czytanie” – fotorelacja

Dodano: 5 września 2022

W piątkowe popołudnie, 2 września, mieliśmy okazję wysłuchać „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w aktorskiej interpretacji, czytać na leżakach. Dzieci bawiły się wspólnie z animatorem i odwiedziły mobilne planetarium…

W tym roku Piknik rozpoczął się od Narodowego Czytania „Ballad i romansów”. Zaproszeni aktorzy Małgorzata Makowska i Wojciech Fałtynowicz, ubrani w stroje nawiązujące do epoki, przeczytali „Panią Twardowską” i „Powrotu taty”. W ramach ogólnopolskiej akcji można było zdobyć pamiątkową pieczątkę w swoim egzemplarzu „Ballad i romansów”.

Zabawy i animacje dla najmłodszych poprowadził Mariusz „Słoma” Słomiński z firmy Klimat Tworzą Ludzie. Były także obowiązkowe wielkie bańki mydlane.

Ogłosiliśmy także konkurs plastyczny „Od Świtezi do Wigier” – konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych. Szczegóły i regulamin TUTAJ.

Wielką atrakcją okazało się mobilne planetarium, które tego dnia działało w budynku Filii nr 2 naszej Biblioteki.

Wydarzenie w ramach projektu „Od Świtezi do Wigier” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: AktualnościProjekty i programy

Góra