Piknik w Gaju

16 lipca 2024

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie w ramach  projektu „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka”. W programie: konsultacje społeczne w sprawie budowy Mediateki, spotkanie z autorką książek dla dzieci Agnieszką Frączek oraz animacje i zabawy z Mariuszem „Słomą” Słomińskim z Klimat Tworzą Ludzie.

20 lipca spotykamy się o godzinie 11.00 w Ekologicznej Oazie Gaj, która znajduje się u zbiegu ulic ks. Stanisława Szczęsnowicza i Kazimierza Pułaskiego. Podczas pikniku porozmawiamy o budowie nowej Mediateki. Do końca lipca trwają konsultacje społeczne w tej sprawie. Szczegóły można przeczytać na stronie https://bpsuwalki.pl/mediateka-konsultacje/

Spotkamy się z Agnieszką Frączek autorką książek dla dzieci takich jak „Cztery łapy i ogon”, „Kaczka w berecie”, „Dranie w tranie”, „Muł mądrala”.

A na koniec czekają nas animacje i zabawy z niezastąpionym Mariuszem „Słomą” Słomińskim z Klimat Tworzą Ludzie.

Projekt „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka to wyjście z książką na zewnątrz – w codzienną przestrzeń osiedli mieszkaniowych deptaków, parków, miejsc spacerowych i… internetu. W projekcie zostaną przeprowadzone także liczne działania okołoczytelnicze: gra mobilna, śpiewanie literatury, ilustrowanie tekstów, spacery literackie i spotkania z żywym słowem. W planach także spotkania z pisarzami, warsztaty, pikniki.

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Agnieszki Frączek. Płatność tylko gotówką! 

Projekt „Podwórkowa biblioteka wychodzi do człowieka” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.