Poznajmy naszych sąsiadów Ukraińców – Tarnopol

Dodano: 8 marca 2022

W poniedziałek 14 marca zapraszamy na wydarzenie na które składa się wystawa, prezentacja biblioteczki plenerowej i koncert „Daj mi odejść…”/ «Biдпусти ». Українська програма нижче

O godzinie 16.00 na placu Marii Konopnickiej otwarta zostanie wystawa fotograficzna prezentująca ukraińskie miasto Tarnopol, które współpracuje z Suwałkami. Suwalczanie będą mogli obejrzeć fotografie z ukraińskiego Tarnopola wykonane w pokojowym czasie sprzed inwazji Rosji na Ukrainę z przesłaniem „I niech tak pozostanie…”

Niestety ze względu na toczącą się wojnę w obronie Ukrainy na otwarciu zabraknie przedstawicieli ukraińskiego Tarnopola.

Następnie przy wejściu do Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza 71 zostanie zaprezentowana biblioteczka plenerowa z książkami ukraińskimi i polskimi. Zasady korzystania z biblioteki plenerowej są proste. Każdy może wybrać książkę z półki i wziąć ją ze sobą. Po przeczytaniu odkłada ją dla kolejnego czytelnika, można też przynieść inne i puścić w obieg czytelniczy. Podobna biblioteczka plenerowa z polskimi i ukraińskimi książkami powstała w ukraińskim Tarnopolu. Do tych biblioteczek plenerowych zakupiono książki, którymi wymienili się bibliotekarze z Suwałk i Tarnopola.
O godzinie 17.00 w kawiarence artystycznej Suwalskiego Ośrodka Kultury przy ul. T. Noniewicza 71 rozpocznie się koncert pt. „Daj mi odejść…” «Biдпусти» w wykonaniu suwalczanina Daniela Kujałowicza.

Podczas wydarzeń można będzie wesprzeć zbiórkę pod nazwą „Suwałki na pomoc Ukrainie”. Koszt każdej kawy i ciasta z Kawiarenki Artystycznej zostanie przekazany do puszki.

Te wszystkie wydarzenia odbędą się dzięki realizacji Projektu „Poznajmy się – Ukraińcy w Suwałkach, Polacy w Tarnopolu”, który jest dofinansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Нумо знайомитися з нашими сусідами-українцями з Тернополя!

14 березня 2022 року

16.00 відкриття виставки під відкритим небом на пл. Marii Konopnickiej (виставку можна подивитися з березня по травень).

16.30 презентація бібліотеки під відкритим небом,  вул. T. Noniewicza 71

17.00 концерт Даніеля Куяловича «Biдпусти »,  Артистична кав’ярня СЦК (Сувальські Центр Культури), вул. T. Noniewicza 71

Проект „Зустрінемось-українці в Сувалках, поляки в Тарнополі” співфінансується за Програмою транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2014-2020 роки у рамках Європейського Інструменту Сусідства.

Afisz wydarzenia POznajmy naszych sąsiadów Ukraińców – Tarnopol

Kategorie: AktualnościProjekty i programy

Góra