Przyjaźń dodaje skrzydeł

Dodano: 26 maja 2020

„Bycie przyjacielem jest dużo ważniejsze od posiadania przyjaciół.”


Książka jest drugą pozycją duetu Bormans – Van Doninck. Przyznaję, że pierwszej „Szczęście. Opowiastki dla dzieci” jeszcze nie przeczytałam, ale na pewno to nadrobię.
Tym razem o przyjaźni. Choć wydawać by się mogło, że to dosyć wyświechtany temat, książka zachwyca niebywałą oryginalnością. Po pierwsze tym, że o relacjach międzyludzkich dowiadujemy się z historyjek dziesięciu różnych gatunków ptaków. Historyjek, które są pouczające oraz ukazują prawdziwe cechy charakteru i przyzwyczajenia tych zwierząt. Najmłodsi mają szansę dowiedzieć się wiele ciekawostek ornitologicznych, jak choćby o czajkach, które mają bardzo ciekawy sposób odstraszania wroga lub o pingwinach przylądkowych, które mają przedszkola. Po wtóre, że  każda opowiastka zakończona jest zadaniami. Jedne z nich zachęcają do filozoficznych refleksji na poziomie dziecka, inne zaś podnoszenia swoich zdolności społecznych poprzez zabawę. Zawsze też jedno zadanie jest przeznaczone dla osoby czytającej (dorosłej).
Z tej pięknie wydanej publikacji może skorzystać duża czytelnicza grupa wiekowa. Co prawda polecenia raczej skierowane są bardziej do pięciolatków i powyżej, ale z krótkimi rozdziałami można zapoznać już dwu- trzyletnie dziecko. Z książeczki można skorzystać
w trakcie gier i zabaw, jak również, dzięki delikatnym, ekstensywnym ilustracjom Sebastiana Van Donincka, przy wyciszaniu, usypianiu.
Kolejna pozycja na mojej liście bestsellerów. Polecam!
P.S.          Książka zainspirowała i mnie, zobaczcie na fotkach w jaki sposób. Kamila Sośnicka

 

         

 

Kategorie: Aktualności

Góra