Relacja z Pikniku na Klonowej

Dodano: 11 września 2023

Tegoroczny Piknik na Klonowej przeszedł już do historii. Dziękujemy wszystkim, którzy się z nami bawili i zapraszamy do obejrzenia relacji.

Piknik rozpoczęliśmy Narodowym Czytaniem „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Wybrane fragmenty tekstu przeczytali: Zastępca Prezydenta Miasta Suwałk Roman Rynkowski, pracownicy banku: Marlena Zyskowska i Marcin Zamana – Dyrektor suwalskiego Oddziału BNP Paribas oraz panie Czesława Kuźmicka i Helena Kamińska.

Obejrzeliśmy także teatrzyki kamishibai: „Leszy – opiekun puszczy. Baśń słowiańska” oraz „Jak krasnal Czarną Hańczę ratował” po polsku i ukraińsku. A w przerwie między teatrzykami zatańczyliśmy wspólnie do znanej dzieciom piosenki „A ram sam sam”.

Dziękujemy Mariusz „Słoma” Słomiński z Klimat Tworzą Ludzie za prowadzenie, animacje, zabawy i gorącą atmosferę.

A na koniec, ku uciesze najmłodszych, robiliśmy wielkie bańki mydlane.

W tym roku Piknik współtworzyli z nami pracownicy suwalskiego oddziału NBP Paribas Bank Polska, którzy oprócz przeczytania fragmentów „Nad Niemnem” częstowali pyszną kawą i owocami.

W czasie Pikniku można było także wziąć udział w grze na smartfony o polskich rzekach.

A jeszcze na koniec relacja i zdjęcia od naszego pana Piotra:

„Część uczestników Pikniku to Smyki z Biura Podróży Biblioteka. Przedzierali się przez gąszcz zieloności (takie atrakcje na trasie z Emilki na Klonową!), przyroda równa tej opisywanej w Nad Niemnem.”

Kategorie: AktualnościProjekty i programy

Góra