„Sam w domu” Lotta Olsson, il. Maria Nillson Thore

Dodano: 9 kwietnia 2018

Dzisiejsza historyjka opowiada o tym, jak niepożądane uczucia można przekuć w coś pozytywnego.

Oto opowiadanie o dwójce przyjaciół, mrówkojadzie i orzesznicy, którzy często spędzają ze sobą czas. Pewnego razu orzesznica, namówiona przez kreta Stellana, postanawia wybrać się na kurs o zdrowych słodyczach. Kiedy nadchodzi dzień owego kursu, mrówkojad wydaje z siebie krótkie „auć”. Nie potrafi odpowiedzieć orzesznicy co go zabolało, ale nasi mali czytelnicy z pewnością domyślą się, że to miało coś wspólnego z ukłuciem zazdrości. To, że orzesznica będzie towarzyszyć kretowi, a nie jemu, napawa go smutkiem. I chciałby z tego powodu popłakać, ale łzy nie przychodzą. Wtedy mrówkojad wpada na pewien pomysł…

Co stanie się dalej? Czy orzesznica zastanie po powrocie swojego przyjaciela zalanego łzami? Czy on z kolei zrobi swojej małej koleżance awanturę, za to, że go zostawiła samego? Czy zazdrość może przynieść jakieś dobre rezultaty? I jaką rolę odegra w tej historii zupa cebulowa?

Lektura lekka, przyjemna, z miłą dla oka szatą graficzną. I z mądrym przekazem.  Jeszcze jedno przesłanie książeczki jest takie, że warto czasami dać drugiej osobie od siebie odpocząć, by jeszcze bardziej mogła nas docenić.

Polecamy!

autor recenzji: Kamila Sośnicka

Kategorie: Aktualności

Góra