SOWA, czyli czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach

Dodano: 21 maja 2022

9 maja 2022 roku otworzyliśmy w Suwałkach SOWĘ. Znajduje się ona w Parku Naukowo Technologicznym Polska-Wschód przy ul. Innowacyjnej 1 na I piętrze. Czym jest SOWA?

SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności w Suwałkach jest prowadzona przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności składa się z przestrzeni wystawienniczej urządzeń oraz przestrzeni Majsternia, umożliwiających samodzielne eksperymentowanie i poznawanie zasad fizyki, techniki, geografii i matematyki. SOWA służy pobudzaniu kreatywności, popularyzowaniu nauki, rozwijaniu poczucia sprawczości oraz wsparciu indywidualnych, niekonwencjonalnych stylów uczenia się poprzez praktyki doświadczalne.

Telefon kontaktowy 572 920 432.
E-mail: sowa@bpsuwalki.pl
Zapraszamy także na: Facebook

Formularz do zapisów dla grup FORMULARZ

Formularz rejestracyjny na wizyty osób indywidualnych (nieobowiązkowy): FORMULARZ

Od 17 maja SOWA dostępna jest dla grup zorganizowanych (dla dzieci od 6.r.ż.) od wtorku do piątku w godzinach 9.00-16.00.
Wejścia: 9.00-11.00; 11.30-13.30;14.00-16.00
.

Od 21 maja SOWA dostępna jest dla osób indywidualnych w soboty w godzinach Wejścia: 9.00-10.50; 11.10-13.00; 13.20-15.10 (oraz w inne dni tygodnia pod warunkiem wolnych miejsc).

Wystawa składa się z 15 angażujących eksponatów a Majsternia składa się z 2 dużych eksponatów oraz zestawów zawierających instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami. Ukazują one zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne. Znalazły się wśród nich m.in. kolorowe cienie, rysowanie w lustrze, czy zadanie – usyp mapę.

Uzupełnieniem Inicjatywy SOWA jest Majsternia czyli miejsce, w którym każdy z odwiedzających, niezależnie od wieku, wiedzy i umiejętności, przekona się, że „myśli lepiej, niż myśli”.

Ekspozycja składa się z:

Wystawy– to piętnaście angażujących eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter nauki, dających możliwość samodzielnego eksperymentowania.

Majsterni – wskazówki do stworzenia przestrzeni oraz zestawy zawierające instrukcję do wykonania zadania przez zwiedzającego i pudełko z potrzebnymi materiałami.

REGULAMIN SOWA SUWAŁKI

Cennik SOWA SUWAŁKI

„Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2025.

Kategorie: Aktualności

Góra