Spotkania i warsztaty

Dodano: 23 stycznia 2020

„NOSZENIE JEST PIĘKNE!” – spotkania i warsztaty dla rodziców i dzieci (do 6 lat) w bibliotece 23-31 stycznia 2020.

„Noszenie jest piękne” – otwarcie wystawy zachustowanych portretów rodzinnych
czwartek, 23 stycznia, godz. 17.00
sala im. J. Towarnickiej
Wstęp wolny

Zapraszamy serdecznie na spotkanie otwierające wystawę zachustowanych portretów rodzinnych. Wystawa powstała, aby pokazać piękno chustonoszenia, a najpiękniejsze w noszeniu są więź i bliskość, jakie tworzą się między rodzicem a dzieckiem.
Na spotkaniu będzie obecny doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Rozwieje mity na temat noszenia dzieci, opowie o korzyściach chustonoszenia, pokaże różne chusty. Uczestnicy będą mogli doświadczyć, jak łatwe i przyjemne jest noszenie w chuście. Doradca odpowie na pytania i rozwieje wątpliwości rodziców.
Pomysłodawcą wystawy jest Stowarzyszenie Komitywa, które prowadzi Suwalski Klub Rodziców oraz Suwalską Bibliotekę Chust i Nosideł.

Grupa zabawowa dla Maluszków (wiek: 5-12 miesięcy)
poniedziałek, 27 stycznia, godz. 9.30
Sala im. J. Towarnickiej
Obowiązują zapisy uczestników w Oddziale dla Dzieci (osobiście lub telefonicznie 87/ 565 62 46 wewn. 17, 18)

Zapraszamy maluchy od 5 do 12 miesiąca życia wraz z opiekunami.
Jeśli chcesz wprowadzać swojego szkraba w świat doznań sensorycznych, pierwszych doświadczeń społecznych, nieśpiesznego cieszenia się tym, co tu i teraz, zapraszamy do udziału z zajęciach. Grupy zabawowa tworzy bezpieczne i inspirujące warunki rozwojowe dla najmłodszych dzieci oraz wspiera ich rodziców/opiekunów na starcie rodzicielstwa. Spotkanie jest dobrą okazją do budowania bliskiej relacji z dzieckiem oraz doświadczania wspólnych zabaw w gronie innych małych dzieci i ich opiekunów.
Zajęcia poprowadzą mamy z Suwalskiego Klubu Rodziców: Marta Olfier – pedagog, trener I stopnia Sensoplastyki®, żona swojego męża, mama niesamowitych siostrzyczek – Hani i Helenki.
Malwina Gwiazdowska – mama wychowująca swoje dziecko w nurcie rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy, lubi umiar, zdrowy tryb życia, zwierzęta, szczerych i świadomych ludzi, spokój i lenistwo; żona suwalczanina, specjalistka od swojego dziecka – energetycznej Danusi.

„Czytadełka” – czytanie na spanie – spotkanie otwarte
wtorek, 28 stycznia, godz. 17.00
Pracownia „Smykałka”
Wstęp wolny

O tym, że warto zacząć czytać dzieciom jak najwcześniej, nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Zapraszamy rodziców z dziećmi do 6. roku życia na spotkanie z bajką.

Warsztaty noszenia dzieci w chustach dla początkujących
środa , 29 stycznia, godz. 10.00
Sala im. J. Towarnickiej
Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy uczestników w Oddziale dla Dzieci (osobiście lub telefonicznie 87/ 565 62 46 wewn. 17, 18)

Zapraszamy serdecznie na warsztaty chustonoszenia. Warsztaty są skierowane do rodziców spodziewających się dziecka oraz rodziców i opiekunów dzieci od urodzenia do około 4. miesiąca życia. Warsztaty składają się z części teoretycznej oraz praktycznej nauki wiązania przy użyciu lalek treningowych. Poznamy zasady zdrowego, bezpiecznego i wygodnego noszenia dzieci w chustach, a także rady odnośnie wyboru i zakupu chusty. W części praktycznej uczestnicy przećwiczą wybrane wiązanie, najpierw z użyciem lalek treningowych a po nabraniu pewności ruchów, również z własnym dzieckiem. Na warsztatach nie trzeba posiadać swojej chusty. Do dyspozycji uczestników mamy duży wybór chust.
Prowadząca: Agnieszka Kalinko, mama z trzyletnim doświadczeniem w chustonoszeniu swojego dziecka, Doradca Akademii Noszenia Dzieci https://www.facebook.com/doradcaChustonoszenia/

Zajęcia dla rodziców i dzieci do 2. roku życia prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne
czwartek, 30.01.2020 r., godz. 16.00-17.00
Pracownia „Smykałka”
Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy uczestników w Oddziale dla Dzieci (osobiście lub telefonicznie 87/ 565 62 46 wewn. 17,18)

Podstawowymi założeniami metody Weroniki Sherborne jest rozwój dziecka przez ruch: świadomość własnego ciała, świadomość przestrzeni i działania w niej, dzielenie przestrzeni z innymi ludźmi. Spotkanie polegać będzie na zabawie na podłodze, podczas której dziecko będzie miało okazję do poznawania własnego ciała, poczucia własnej siły i sprawczości. Nawiązując kontakt z innymi będzie uczyło się dbania o granice swoje oraz innych, wzajemności i wdzięczności.
Prowadząca: Monika Rudowicz

Spotkanie z muzyką – dla dzieci w wieku od 2. do 4. roku wraz z opiekunami
czwartek, 30 stycznia, godz. 17.00-18.00
Pracownia „Smykałka”
Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy uczestników w Oddziale dla Dzieci (osobiście lub telefonicznie 87/ 565 62 46 wewn. 17, 18)

Proponowane spotkanie, to taniec, śpiew, gra na instrumentach, improwizacja ruchowa, wokalna oraz instrumentalna. Zajęcia angażować będą zarówno rodzica, jak i dziecko. W czasie zabawy przekazujemy ideę szacunku, dobrowolności, wzajemności, a także przyglądamy się sobie, naszym relacjom z dzieckiem i innymi ludźmi.
Prowadzący: Monika Rudowicz i Piotr Kuczek

„Tajemniczy zimowy ogród” – zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z opiekunami
piątek, 31 stycznia, godz. 16:00
Pracownia „Smykałka”
Liczba uczestników ograniczona. Obowiązują zapisy uczestników w Oddziale dla Dzieci (osobiście lub telefonicznie 87/ 565 62 46 wewn. 17, 18)
Będziemy tworzyć kolaże, używając materiałów o różnych fakturach i stosując różne techniki plastyczne.
Prowadząca – Celina Chmielewska

Na wszystkie spotkania i warsztaty zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Suwałkach przy ul. E. Plater 33A. Wstęp wolny.

Kategorie: Aktualności

Góra