Spotkania z okazji Roku Józefa Wybickiego

Dodano: 3 października 2022

W Roku Józefa Wybickiego podczas czterech spotkań na Suwalszczyźnie prof. Tadeusz Trzaskalik zaprezentował program słowno-muzyczny „Jeszcze Polska nie zginęła. Historia muzyczna Mazurka Dąbrowskiego”.

Gminny Ośrodek Kultury w Rutce-Tartak, Gminna Biblioteka Publiczna w Raczkach oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku i Szkoła Podstawowa w Przebrodzie – to miejsca, gdzie można obejrzeć i wysłuchać muzyczną opowieść o polskim hymnie narodowym.
Podczas spotkań prof. Tadeusz Trzaskalik zaprezentował autorski program słowno-muzyczny i wykonał trzy utwory fortepianowe na żywo. Były to: „Pożegnanie Ojczyzny” M. K. Ogińskiego, jeden z mazurków F. Chopina, fugę i kodę na temat „Jeszcze Polska nie zginęła” K. Kurpińskiego.

Wydarzenie odbyło się dzięki współpracy Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach z Stowarzyszeniem Pro Musica Organa oraz Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

Dziękujemy panu profesorowi Tadeuszowi Trzaskalikowi za współpracę, zaangażowanie i wkład w obchody Roku Józefa Wybickiego na Suwalszczyźnie.

Zachęcamy również do obejrzenia filmu „Jeszcze Polska nie zginęła. Historia muzyczna Mazurka Dąbrowskiego”: https://youtu.be/mKyXCg120ug

Kategorie: Projekty i programy

Góra