Spotkanie autorskie

Dodano: 22 września 2019

10 października suwalską bibliotekę odwiedzi Ewa Chotomska. Na spotkanie zapraszamy dzieci (I-IV szkoły podstawowej) o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Ewa Chotomska – autorka licznych scenariuszy m.in. popularnego Tik-Taka, w którym wcielała się w rolę niezapomnianej Ciotki Klotki. Współpracowała również z innymi programami m.in. Budzik i Jedyneczka. W jej dorobku znalazło się wiele scenariuszy programów telewizyjnych, filmów edukacyjnych, kilku animowanych, około 50 teledysków dla dzieci i ponad 500 piosenek, z których kilkanaście m.in.: „Szczotka, pasta, kubek…Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika” czy „Fantazja, fantazja” stało się kultowymi.
W roku 1983 wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim (pisarzem, autorem programów TV) i Krzysztofem Marcem (kompozytorem) założyła Zespół FASOLKI, który nadal cieszy się dużą popularnością. Jej piosenki znajdują się na kilkunastu płytach Fasolek. Ma też w dorobku piosenki dla dorosłych wykonawców. Prywatnie córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej.

Bibliografia:

Kuchenny alfabet (Jaworski, 2004)

Pamiętnik Felka Parerasa (Literatura, 2008)

Piosennik Ciotki Klotki (Literatura, 2009)

Kuchenny alfabet w zagadkach (Literatura, 2010)

Zając poziomka; wspólnie z Andrzejem Grabowskim (Literatura, 2013)

Hopsasa Felka Parerasa (Literatura, 2016)

Zasypiajki (z Wandą Chotomską), (Literatura, 2017)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kategorie: Aktualności

Góra