Spotkanie autorskie z Agatą Suchocką

06 lipca 2021

18 lipca o godzinie 12.30 autorka „Woła mnie ciemność” i „Twarzą w twarz” Agata Suchocka w otoczeniu przyrody opowie o nowej powieści „Pianissimo” i antologii „Facet na wakacje”.

Spotkanie odbędzie się w Starym Folwarku przy scenie plenerowej.
Agata Suchocka opowie o najnowszej powieści „Pianissimo”, którą na portalu lubimyczytać.pl opisano tak: „Ona jest sponiewieraną przez los desperatką, bez lęku pędzącą drogą ku samozagładzie. Zdawać by się mogło, że ma wszystko, jednak to, co było dla niej najważniejsze, utraciła bezpowrotnie wiele lat wcześniej. Nie widzi w swoim życiu sensu, a jedynym celem jest gwałtowna, przedwczesna śmierć.”
Podczas spotkania posłuchamy także o nowej antologii „Facet na wakacje”, czyli „Jedenaście pikantnych miłosnych historii, które zapewnią niezapomnianą podróż do krainy rozkoszy. Niezobowiązujący flirt z atrakcyjnym nieznajomym w barze, namiętny seks w hotelowym pokoju, romantyczne zachody słońca na włoskiej Sycylii, mocno zakrapiana impreza w domu gwiazdora rocka.” (lubimyczytać.pl)

Agata Suchocka

Agata Suchocka

Tłumaczka, wokalistka, multiinstrumentalistka, pedagog i animator kultury. Inicjatorka Nieformalnego Opolskiego Klubu Literackiego zrzeszającego twórców lokalnych. Zawodowo związana z Filharmonią Opolską i szkołą muzyczną PRELUDIUM; pasjonatka malarstwa, rysunku i bluesa, udzielająca się wokalnie w Formacji Bluesowej Gorszy Sort.

Cykl powieściowy „I Give You Eternity” w tłumaczeniu autorskim ukazuje się od 2017r. w wersji anglojęzycznej nakładem wydawnictwa Cheeky Kea Printworks (tom 4 miał premierę 30.10.2018; w kraju wydawany przez INITIUM, dotychczas 2 tomy: „Woła mnie ciemność” (luty 2018) i „Twarzą w twarz” (luty 2019).
W 2019r. nakładem wydawnictwa Replika ukazała się powieść obyczajowa „Jesienny motyl”, poruszająca kontrowersyjne watki bezdomności i męskiej prostytucji; w maju 2020 ukaże się kolejna książka – „O jeden krok za daleko”, tym razem dotykając problemu alkoholizmu. Autorka, choć nie stroni od tematów tabu, przedstawia swoje historie plastycznym językiem, docenianym przez Czytelników i Recenzentów.
Jako autorka wszechstronna i unikająca zaszufladkowania w jednym gatunku literackim, przygotowała dla fanów coś z zupełnie innej beczki – powieść sci-fi „DICE”, będącą brawurową i zabawną żonglerką motywami rozpoznawalnymi nie tylko dla fanów cyberpunku. Powieść dostępna jest wyłącznie w wersji audio na stronie AUDIOTEKI, w fenomenalnej interpretacji jednego z najlepszych rodzimych lektorów – Filipa Kosiora.
Więcej o autorce i jej książkach na stronie suchockaagata.wordpress.com