Spotkanie z Martą Konek

Dodano: 15 sierpnia 2022

W ramach Festiwalu Literackiego Patrząc na Wschód w Suwałkach zapraszamy na spotkanie wokół książki Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej.

Wydarzenie odbędzie się 17 SIERPNIA (ŚRODA) godz. 17.30 w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej, ul. E. Plater 33a, sala im. J. Towarnickiej (II piętro). Wstęp wolny. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

„Publikacja „Z głową w ulach. Opowieści o pszczołach z Krajny miodem płynącej” adresowana jest zarówno do osób prowadzących własne pasieki lub takich, które chciałyby pasiekę założyć, jak i do miłośników przyrody, którzy co prawda nie są pszczelarzami, ale fascynuje ich świat owadów i roślin.

Autorka dzieli się w książce swoją pasją: kilka lat temu zapragnęła stworzyć swój kawałek świata, w którym poczuje się wolna, który napełni ją spokojem i sprawi, że będzie odczuwała wdzięczność za piękno tego świata, a pragnienie to spełniła, zakładając własną pasiekę. Budowała ją krok po kroku, zaczynając od trzech pszczelich rodzin. Dziś nie tylko prowadzi pasiekę, ale jak mało kto potrafi opowiadać o pszczołach, czego efektem jest jej publikacja. Początkowo pisała o pszczołach na facebookowym profilu „Pasieka z głową w ulach”, gdy jednak przestało jej to wystarczać, zrodził się pomysł na książkę.

„Z głową w ulach?” to nie tylko liczne ciekawostki o pszczołach i środowisku, ale także opowieść o szukaniu własnego miejsca na ziemi i dążeniu do spełniania marzeń. Przede wszystkim jednak jest to kopalnia wiedzy o pszczelarstwie!

Marta Konek przybliża kolejne stadia rozwojowe pszczół, pisze o tym, jak zbudować ul, stworzyć pasiekę. Omawia właściwości miodów, pisze o pyłkach, o technikach zbierania miodu i narzędziach do tego używanych. Jednocześnie objawia się jako lokalna patriotka, ukazując piękno okolicy, w której mieszka i przybliżając czytelnikom np. haft krajeński. Książkę zdobią przepiękne ilustracje wykonane przez autorkę, lektura będzie więc ucztą nie tylko dla duszy i umysłu, ale także dla oka.” (źródło: lubimyczytać.pl)

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kulturalne Bibliofil i Biblioteka Publiczna im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Suwałki.

Kategorie: AktualnościProjekty i programy

Góra