Spotkanie z Martą Taraszkiewicz

04 kwietnia 2024

Ilustratorka książki “Konopnicka na cały rok” – Marta Taraszkiewicz zaprasza 6 kwietnia w godz. 12.00-14.00 na kameralne spotkanie w bibliotecznej Galerii Zaułek. Będzie to miła okazja do poznania się, kupienia bądź odebrania zamówionej wcześniej książki i wpisania dedykacji.

„Konopnicka na cały rok” nie jest zwyczajnym tomikiem poezji dla dzieci. W tej książce piękne opisy przyrody zawarte wierszach Konopnickiej i codzienne życie sympatycznej rodziny przedstawionej przez Martę Taraszkiewicz przeplatają się ze sobą tworząc bogatą, obrazkową opowieść, która prowadzi nas przez kolejne pory roku. Poza klasykami takimi jak „Nasza zima zła” czy „Niezapominajki” znajdziesz w niej też mniej popularne utwory wpisujące się w tematykę rozkwitającej wiosny, słonecznego lata, płodnej w dary jesieni czy mroźnej zimy.

Wszystkie ilustracje zostały namalowane ręcznie przy użyciu farb akwarelowych i kredek. A na każdej z nich spostrzegawcze oczy małego czytelnika znajdą ukrytego gdzieś małego gościa w spiczastej czapeczce. Bo jak sama Konopnicka napisała: ..”krasnoludki są na świecie”:)

Książka powstała w ramach stypendium Miasta Suwałki.

Zapraszamy 6 kwietnia w godz. 12.00-14.00 w bibliotecznej Galerii Zaułek, ul. E. Plater 33a I piętro. 

 

Marta Taraszkiewicz – ilustratorka i malarka związana z Suwalszczyzną, dumna mama. Tworzy ręcznie malowane ilustracje skierowane do dzieci, choć nie tylko:) Od lat zakochana w akwarelach, ich urokliwej delikatności i nieprzewidywalności. Jej prace mają charakter baśniowy, głównie przedstawiają naturę, skąpany w niebieskościach świat podwodny i dziecięcą radość. W ramach założonej przez siebie marki Tararira publikuje i sprzedaje swoje prace w Internecie.

A tutaj moje społecznościówki i sklep: www.tararira.pl

https://www.instagram.com/tararira_illustration/

https://www.facebook.com/TarariraIllustration