„Tajemnica urodzin” Martina Widmarka

10 kwietnia 2018

Posiłkując się jedną z pozycji serii „Biura detektywistycznego Lassego i Mai”, a mianowicie „Tajemnicą urodzin” chciałabym zachęcić do zapoznania się z książeczkami.

Akcja historii rozgrywa się w czasie urodzin Muhammeda Karata. Święto to obchodzone jest bardzo hucznie, ponieważ ukochana jubilata, Barbara Palm organizuje imprezę z konkursem na najlepszy tort, fajerwerkami i gronem przyjaciół. Miłą atmosferę burzy kradzież cennego naszyjnika pani Barbary. I tu do akcji wkraczają mali bohaterowie …

Nie będę ukrywać, że jestem fanką przygód młodych detektywów i polecam je z kilku powodów:

– seria zawiera 25 tomików oraz 5 dodatków, więc nie ma obaw, że szybko zabraknie nowych opowiastek,

– treść niezwykle wciągająca, z mylnymi tropami, zaskakującymi zwrotami akcji, dużą dozą humoru, a ilość stron czytelnika,

– zbiór pod względem graficznym godny pochwalenia, przyjazny szczególnie dla początkującego pożeracza książek, ze względu na dużą czcionkę, przystępną wielkość interlinii.

Ponadto książeczki zawierają fantastyczne, (od niedawna barwne) rysunki Heleny Willis.

A dla wszystkich fanów serii o parze młodocianych detektywów mamy niespodziankę: przyjdź do Wypożyczalni dla Dzieci powiedz hasło: „LASSE i MAJA” w oryginalny sposób (np. mówiąc od tyłu, rapując, podskakując itp.) a otrzymasz mapę Valleby, na której możesz zakreślić przeczytane tomiki oraz pokolorować ją na wzór mapki znajdującej się w książeczce lub na swój własny sposób, a następnie powiesić jako plakat.

ZAPRASZAMY!